Životnost LED osvětlení

Životnost produktů v našem případě LED světel je důležitou proměnnou při výběru vhodného vybavení. Jaká je životnost LED diod v našich produktech v praxi? Co si pod údaji které uvádíme představit? To vše zjistíte v článku níže. 

Životnost diod například v našich dílenských lampách je 50000 hodin. To znamená, že pokud budete v dílně svítit 6 hodin denně, po dobu 365 dní tak diody Vám vydrží více než 22 let! Velkým benefitem je i to, že po překročení hodnoty 50000 hodin nedojde k zhasnutí diod, ale pouze ke snížení jejich produkce světla pod určitou hodnotu. Jedná se o velkou přidanou hodnotu v porovnání s zářivkovým osvětlením. 

Životnost osvětlení se vyjadřuje pomocí faktoru L70B50. Naše LED lampy mají životnost 50 000 hodin , tudíž po uplynutí této doby svítí minimálně polovina čipů s úbytkem světelného toku o maximálně 30%. Z výzkumu vychází, že lidé nejsou schopni rozpoznat úbytek svítivosti v rozmezí 30%, proto po prosvícených 50 000 hodinách naše dílenské světla budou stále dostatečně svítit. 

Strojní lampy značky ElmetLight jsou z hliníku díky čemu dochází k efektivnímu odvodu tepla z LED čipů. Tím se prodlužuje jejich životnost a zvyšuje efektivita. Hlavním zdrojem zbytkového tepla u LED osvětlení je zdroj ( u konvenčního osvětlení je ním přímo zářivka ), tedy umístěním zdroje mimo vysoké teploty prodloužíte životnost celého svítidla. 

Vysoká je i hodnota spínacích cyklů. U LED diod se udává minimální hodnota 15 000 spínacích cyklů, ale běžně je to víc. To znamená, že si nemusíte dělat starosti, že LED čip v naší dílenské lampě "odpálíte" běžným zapínáním a vypínáním. 

Upozornění: Pokud se rozhodnete své LED lampy po uplynutí životnosti vyhodit, nevyhazujte je prosím do běžného odpadu. Slouží na to sběrná místa. V případě pravidelného odběru elektromateriálu nebo lamp z naší nabídky můžeme sběr použitého zboží vyřídit za Vás .

Zdroj: www.strojni-osvetleni.cz